Witaj

Nazywam się Dorota Robaczyńska.

Od 2009r. zajmuję się fizjoterapią niemowląt i dzieci starszych. Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego, wydziału Fizjoterapii, we Wrocławiu, certyfikowanym Terapeutą Ndt-Bobath oraz Terapeutą Integracji Sensorycznej. Prowadzę wraz z mężem prywatny gabinet fizjoterapii Fizjosens w Toruniu. Dzieci z którymi pracuję, często potrzebują terapii ale również opieki kompleksowej, mam tu na myśli, odpowiednią dietę, aktywność fizyczną, ograniczenie ekspozycji na elektroniczne urządzenia typu TV, tablety, tel itp. jak również w przypadku niemowlaków prawidłową pielęgnację i pozycje ułożeniowe.
Interesuję się zdrowym stylem życia, sportem, wpływem odżywiania na człowieka, technikami wzmacniającymi nasze siły witalne, jak morsowanie, techniki oddechowe wg metody Wim Hof, medytacja. Uwielbiam czytać książki, zwykle popularnonaukowe z zakresu dietetyki, zdrowia bądź rozwoju osobistego.
Lubię próbować na sobie wszelkich rozwiązań, które mogłyby wpłynąć na poprawę zdrowia moich pacjentów. Od czerwca 2019 jestem na diecie ketogenicznej.

Jako fizjoterapeutka ukończyłam szkolenia z zakresu:
Terapia Neurorozwojowa NDT-Bobath
Terapia i Diagnoza Integracji Sensorycznej stopień 1 i 2
Diagnostyka niemowląt metodą Prechtl'a, Neurosensomotoryczna Integracja Odruchów, Ocena neurorozwojowa dziecka i przykłady postępowania fizjoterapeutycznego, Terapia w zakresie zastosowania ortezy dynamicznej Dunag 2, Trening umiejętności społecznych (TUS): terapia grupowa dla dzieci ze spektrum autyzmu, Kinesiology Taping, Terapia Ręki, Stymulacja Systemu Taktylnego i jej wpływ na rozwój psychoruchowy dziecka, Diagnostyka i obrazowanie narządu ruchu, Skoliozy, Aktywne przygotowanie do porodu i integracja sensoryczna, Kurs Podstawowy Masażu Shantala, Kinezjologia Edukacyjna, Warsztaty: Terapia Taktylna, Instruktor Odnowy Biologicznej, 9.03.2012r. Wraz z Kamilem Robaczyńskim poprowadziłam warsztaty na IV Konferencji z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, zorganizowane na UKW w Bydgoszczy. Temat warsztatów to „Terapia twarzy a rozwój mowy”.